صفحه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 1036
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 0

به نقل از:  شرکت عصر رایانه - رایاطرح

داشتن محتوای مناسب و خوب، مهم میباشد اما اگر قصد شما اینست که تعداد زیادی از مخاطبان را به سایت خود جذب کنید و بازدید زیادی از مطالبتان صورت گیرد بایستی رتبه بالایی در SERP (نتایج موتورهای جستجو) کسب کنید . در این مطلب میخواهم بیشتر به این موضوع بپردازم که چگونه میتوان چنین محتواهای هدفمندی ایجاد کرد.
 موضوع کیفیت همواره امر مهمی در تولید محتوا بوده است. اما این دانش سئو است که میتواند سرعت شما را در رسیدن به تعداد مخاطب مورد نظرتان افزایش دهد. نوشتن محتوا و مطالب سئو -محور لزوما مشکل یا وقت گیر نیست به شرط آنکه شما درک کنید که چگونه سئوی داخلی (on-page SEO) میتواند در راستای مطالب شما کار کند .

در ادامه به توضیح این مطلب میپردازم که چگونه میتوان مطالبی تولید کرد که هم برای موتورهای جستجو و هم برای مخاطبان سایت، جالب و گیرا باشد.

آموزش نوشتن محتوای سئو- طرز نوشتن مقاله

محتوای یونیک و منحصر بفرد تولید کنید

امروز اهمیت محتوای یونیک و غیر کپی برای همه مشهود است اما اگر محتوای اورجینال شما به اندازه کافی معتبر و قابل اطمینان نباشد به چشم نخواهد آمد و برجستگی کافی را نخواهد داشت. بنابراین سعی کنید حتی اگر از منابع دیگری ایده گرفته اید، آن را با دیدگاه خاصی ارائه کرده و ارزش مطلب خود را بالا ببرید.
 البته این موضوع تقریبا برای همه اثبات شده است که مطالب تکراری و کپی دیگر مورد استقبال موتورهای جستجو قرار نمی گیرد و همچنین هیچ کمکی در راستای بالابردن رتبه شما نخواهد کرد .

عنوان مطلب خود را بهینه کنید

آموزش نوشتن عنوان مطلب سئو

تیتر مطلب شما جزء اولین مواردی است که یک کاربر در هنگام جستجوی سایت ها به آن برخورد می کند و همین امر باعث اهمیت آن است. برای نوشتن یک تیتر خوب روش موثر اینست که تا جایی که میتوانید تیترهای مختلف را بررسی کنید تا به بهترین آن دست یابید.
 استفاده از کلمه های کلیدی هم می تواند ایده بسیار خوبی باشد اما سعی نکنید که آن را به اجبار در تیتر خود چندین بار کلمات کلیدی را جای دهید . همچنین برای دستیابی به مطلبی شفاف و جذاب از کلمه های تاثیر گذار استفاده کنید. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که موتورهای جستجو فقط حدود 55 تا 60 کاراکتر از تیتر شما را به کاربران نمایش خواهند داد. سعی می کنم در یکی از پست های بعدی بصورت کاملا تخصصی به نحوه انتخاب یک تیتر سئو و تاثیر گذار بپردازم.
همچنین یکی از مهمترین بخشها نیز آدرس مطلب یا URL است. اطمینان یابید که URLL شما مرتبط با تیتر شما باشد و فقط شامل دنباله ای از اعداد گیج کننده و مبهم یا تاریخ و … نباشد.

بر ساختار تمرکز کنید

موتورهای جستجو نه تنها بر اساس محتوا بلکه بر اساس ساختار محتوا هم تصمیم می گیرند که کدامیک را ابتدا نمایش دهند. بنابراین هم یک موتور جستجو و هم کاربر ترجیحش یک ساختار شفاف با عناوین و پاراگراف هایی است که به خواندن متن کمک می کند.

 

برای اینکار از تگهای عنوان یا heading H1 تا H6 استفاده کنید. تگهای H به محتوا ساختار داده و همچنین این تگهای عنوان به موتورهای جستجو کمک میکنند که نگاهی کلی به کل متن داشته باشند. پس بهتر است حداقل یکبار کلمه های کلیدی خود را در این تگهای عنوان قرار دهید.
شما میتوانید از ساختار کلی H1 تا H6 استفاده کنید ولی بهتر است بدانید که مهمترین این تگها تگ H1 و H22 می باشد. سعی کنید عنوان مطلب در هر صفحه را در تگ H1 قرار داده و عناوین پاراگرافها را در تگ های H2 و H3 قرار دهید.

از کلمات کلیدی بصورت عاقلانه استفاده کنید

امروزه موتورهای جستجو کمتر از کلمات کلیدی به عنوان اولین معرف محتوای مطلب استفاده میکنند، اما همچنان برای نشان دادن نمایی کلی از موضوع مورد بحث کارایی دارند. هنگامیکه در تلاش برای یافتن هیجان انگیزترین موضوع برای مخاطبان خود هستید جستجو بر اساس واژه های کلیدی موثر می باشد.

کسورد ریسرچ کلمات کلیدی مناسب سئو

کلمات کلیدی همچنان می توانند به عنوان بخش مهمی از محتوای شما باشند به شرط آنکه در متن بصورتی به کار برده شوند که تعادل و بالانس کاملا برقرار باشد. هیچگاه کیفیت متن را برای این که از کلمات کلیدی بیشتری استفاده شود از بین نبرید و محتوای خود را فدای کلمات کلیدی نکنید. همیشه سعی کنید محتوا را برای مخاطب بنویسید نه برای موتور جستجو ولی حتما از کلمات کلیدی هم بصورت عاقلانه در لابلای متن استفاده کنید. استفاده بیش از حد از کلمات کلدید ممکن است نتیجه عکس بدهد و گوگل محتوای شما را بعنوان یک مطلب اسپم در نظر بگیرد.

برای نوشتن محتوای سئو به شفافیت و خوانایی متن اهمیت بدهید

خوانایی و شفاف بودن متن شامل این موارد می باشد : ساده بودن زبان و بیان , عدم وجود اشتباهات قواعدی و املائی و ساختار خوب جملات. همچنین در نوشته هایتان سعی کنید بیش از حد از عبارتهای علمی استفاده نکنید و در نظر داشته باشید شما هر چقدر هم دانشمند باشید ولی ممکن است بخشی از مخاطبان شما هنوز به اندازه شما اطلاعات علمی ندارند. پس ساده و خودمانی بنویسید.

از لینک بیلدینگ داخلی و خارجی استفاده کنید (بک لینک دائمی)

آموزش لینگ بیلدینگ داخلی - لینک داخلی در سئو

استفاده از لینک بیلدینگ داخلی باعث به وجود آمدن توالی و ترتیبی منطقی در پست های شما می شود. لینک بیلدینگ داخلی معجزه گر است. اگر بصورت صحیح بتوانید از این تکنیک استفاده کنید هم کاربران از صفحات بیشتری از سایت شما بازدید می کنند و هم باعث میشود که موتورهای جستجو به راحتی سرفصل های کلیدی شما را متوجه شوند.
و اما لینک های خارجی! در اینجا منظور من لینکهای off-page یا خرید بک لینک برای سایتتان نیست. بلکه منظورم قرار دادن لینک سایتهای دیگر در  لابلای نوشته های خودتان است. اگر شما هم جایی خوانده اید که هرگز نباید به سایتهای دیگر از بین مطالب خود لینک بدهید، من به شما میگویم این جمله کاملا غلط است. لینک های خارجی نشان دهنده این است که شما کاملا آگاه و مسلط به موضوعی هستید که در حال نوشتن آنید تا آن حد که شما آماده برای استفاده از منابع بیشتر برای حمایت از محتوای خود هستید. اما از آنجاییکه منابع شناخته شده دارای اعتبار بیشتری هستند سعی کنید بیشتر به این منابع لینک دهید. آگاه باشید که لینک گذاری بیش از حد چه داخلی و چه خارجی می تواند نتایج معکوس داشته باشد و حتما در نظر داشته باشید که هر لینکی باید هدف خاص خود را در متن داشته باشد و در جهت بهبود محتوا باشد.

تصاویر را بهینه سازی کنید

با بهینه سازی تصاویر خود فرصت شما برای نمایش در نتایج جستجوی تصاویر گوگل بالاتر می رود.
 از آنجاییکه به اهمیت محتوای بصری و دیداری روز به روز افزوده میشود نمیتوان دانش سئو را در این مورد نادیده گرفت، خوشبختانه بهینه سازی تصاویر وقتگیر نیست و فقط باید همواره به چند مورد توجه داشته باشید :
1- همواره نام فایل را مرتبط انتخاب کنید .
2- حواستان به حجم فایل ها باشند چون بر سرعت سایت تاثیر می گذارند. بطور میانگین سعی کنید حجم تصاویرتان از 100 کیلوبایت بیشتر نباشد.
3- فراموش نکنید که تگ alt و title را به عکس اضافه نمایید . ( جهت توضیح محتوای عکس)
4- در هنگام نام گذاری تصاویر خود را جای کاربر گذاشته و مانند او فکر کنید.
55- از عکس های با کیفیت استفاده کرده و از استفاده از عکس های بی نام و نشان بپرهیزید.

 آموزش سئوی تصاویر برای گوگل

بر روی کاربران سایتتان تمرکز کنید

در نوشتن هر بخشی از محتوا باید به کاربر سایتتان فکر کنید. شما بدون شناخت کاربرتان نمیتوانید بخش بعدی محتوای خود را بنویسید یا از کلمات کلیدی صحیحی استفاده کنید.
 به این فکر کنید که مخاطبان شما چه انتظاری از مطلب شما دارند؟ و برای چه وارد سایت شما شده اند؟ محتوایی به کاربرانتان بدهید که دوست دارید خودتان وقتی مطلبی را جستجو کرده و وارد سایتی میشوید با آن روبرو شوید! یعنی یک محتوای کامل و هدفمند بطوریکه کاربر پس از مطالعه آن نیازی به جستجوی مجدد و رفتن به سایتهای دیگر در این مورد نداشته باشد.
 چگونه میتوانید تجربه کاربری را در سایت خود بالا ببرید؟ امروزه کاربران دوست دارند از سایتی که در آن حضور دارند لذت ببرند. مهم است بدانید چه کار بیشتری میتوانید انجام دهید که کاربران حس لذت را بیشتر درک کنند. این مورد میتواند ایجاد یک ساختار اصولی در نوشتن محتوا باشد و یا تغییر قسمتی از ظاهر و طراحی سایت.
 زمانی میتوانید به سوالات بالا پاسخ دهید که توجه دقیقی به موضوع سایتتان ، محتوایی که می نویسید و مخاطبان هدفتان داشته باشید. امروزه گوگلِ هوشمند، به سایتهایی که بر روی تجربه کاربری (User Experience) تمرکز کرده اند پاداش میدهد و پاداش آن بالا رفتن رنک سایت شماست. پس هرگز قدرت توجه به مخاطبان هدف را نادیده نگیرید. (اگر شما یک طراح وب هستید در این مورد میتوانید این پست را نیز مشاهده کنید: تاثیر فرهنگ بومی در طراحی UX تجربه کاربری)

نتیجه گیری درباره نوشتن محتوای سئو:

اگر می خواهید متن های سئو محور تولید کنید این موارد را همیشه به خاطر داشته باشید.
1- بر روی هدف کاربر تمرکز کنید .
2- قابل اعتماد باشید .
3- بهترین عناوین را برای متن خود برگزینید .
3- به ساختار محتوا توجه کنید .
4- از کلمات کلیدی عاقلانه و آگاهانه استفاده کنید .
5- متن خود را ویرایش و تصحیح کنید و هدفتان شفافیت و خوانایی متن باشد .
6-برای افزودن ارزش به متن خود از لینکهای داخلی و خارجی و استفاده کنید .
7- تصاویر خود را بهینه کنید و بدین وسیله فرصت بیشتری برای رتبه بندی بالاتر در نتایج بیایبد .


منبع:  آموزش نوشتن محتوای سئو

(0) نظر
يکشنبه بیست و یکم 3 1396
X